Pravda o vílach

PRAVDA O VÍLACH

   Tak ako väčšina detí aj mi sme mali obľúbenú knižku rozprávok. Viac než príbehy nás zaujímali obrázky. Nekonečne dlho sme prezerali tie nádherné prepracované kresby fialovo-bielych ľalií alebo iných kvetín. V každej kvetinke žila maličká, krásna Víla, kvietky boli ich domovom, komunitou, mestom. Nevedomky sme o nich snívali a obdivovali sme ich.

   Väčšina ľudí miluje Anjelov. Až 80% z nás verí , že skutočne existujú. Oproti tomu je menej tých, ktorí považujú Víly za bytosti z tohto sveta. Berieme ich len ako postavičky z vymyslených príbehov a rozprávok. Sú i takí, ktorí ich pokladajú za symbol temných rituálov. Ani kresťanské komunity niekedy nechápu, že Víly su Božími tvormi z anjelskej ríše, ktoré sa starajú o rastliny, zvieratá a Zem ako celok. Niektorí ľudia Vílam nedôverujú a majú ich za zlomyselné príšerky, ktoré nám schovávaju veci a škodia nám. V skutočnosti sú tu preto, aby zlepšili životy všetkých tvorov aj nás ľudí. Víla je uvádzaná v slovanskej mytológii ako bytosť v podobe krásnej devy, ženy žijúcej v lesoch alebo vo vode. Iné názvy sú samodivy. U východných slovanov sú to RUSALKY, v germanskej mytológii NIXY, v keltskej SIDHE, v gréckej a rímskej NYMFY.

   Víly žijú skutočný život ako aj mi,ale v rôznych rovinách a formách. Človek sa pohybuje v rovine najhustejšej energie a  ďalej nasledujú duchovne naladené rastliny, zvieratá. Víly a ostatné elementárne bytosti žijú nad zvieratami a sú napoly hmotní a napoly žijú vo svete duchov. Nad kráľovstvom Víll žijú duše tých ktorých sme milovali spolu s nanebovzatými majstrami. Na samom vrchole sa nachádza kráľovstvo Anjelov. Zo všetkych bytostí majú najmenej hustú energiu. Víly vnášajú do našich životov kúzlo, hravosť a romantiku a starajú sa o bezpečnosť zvierat, rastlín a Matky Zeme.

   Presne i tak ak v ne neveríme - je ohrozená ich existencia. Kedykoľvek odtrhneme divokú rastlinku alebo vyrúbeme strom ničíme ich domov. Dusíme ich jedovatými pesticídmi  a čistiacimi prostriedkami. Na rozdiel od Anjelov majú Víly lahučké fyzické telo, ktoré je veľmi krehunké, ale má mnoho rovnakých potrieb ako naše. Víly sú veľmi jasnozrivé a vnímavé k myšlienkam a citom ostatných. Vďaka svojej citlivosti dokážu vstrebávať bolesť rastlin, stromov a zvierat. Sú strážnymi anjelmi prirody. Najlepší spôsob ako spoznať Víly je starať sa o našu planétu (napríklad zbierať odpadky a nepodporovať používanie pesticídov).

   Akonáhle začnete spolupracovať s Vílami, zacítite ich vo vetre, v šumení lístia, vo vôni kvietkov, v tráve a v zemi. Sú ako malé postavičky poletujúce z kvetu na kvet ako malé svätojánske mušky. Musíme byť opatrní pri chôdzi po trávniku, pri kosení trávy a v duchu ich varovať aby mali čas uhnúť z cesty.

   Ich samotná prítomnosť Vás môže naplmiť pohodou, hravosťou a šťastím. Ich prispením viac porozumieme svojmu srdcu. Víly su aj nadané liečiteľky schopné odohnať strach a smútok.

 

DENI.