Popis Archanjelov

RAFAEL
Hlavnou úlohou archanjela Rafaela je liečenie a uzdravovanie. Pomáha nám uzdraviť naše telo, emócie a myšlienky. Osvedčil sa aj pri liečení sklamanie v láske.
Ak máme pocit osamelosti, Rafael nás svojou priateľskou, radostnou, jemnou mäkkou energií rozveselí a presvedčí, že tomu tak nie je a nikdy nebude, pretože nás anjeli nikdy neopustí. Radí a vedie liečiteľov a ukazuje im, v ktorej oblasti liečiteľstva by sa mohli uplatniť a ktoré sa pre nich hodia.

MICHAEL
Michael nám dodáva odvahu, ochranu a bezpečie. Pomáha nám urobiť zásadné zmeny v našom živote, ukazuje nám jeho zmysel. Je to asi najviac známy a "dostupný" archanjel. Robí nás silnejšími, preto nám pomáha aj pri vyčerpaní a posilňuje aj našu auru. Očisťuje od negatívnych a cudzích energiou, aj keď z nás niekto "saje" energii, výborne sa tiež osvedčil pri očisťovaniu kryštálov alebo amuletov.

GABRIEL
Energia Gabriela je radostná, hravá, ale napriek tomu súcitná. Stojí pri nás, keď je na ceste nejaká zmena, ochraňuje nás na nej a vedie. Vďaka Gabrielovi poznáme svoj životný cieľ, často pomáha tým, ktorých životné poslanie súvisí s tvorivou činnosťou (tanec, hudba, kreslení ...), komunikácií a umením, podporuje kreativitu a radosť. Sme-li na pochybách s významom sna či vízie, opýtať sa môžeme práve jeho.

Uriel
Tento archanjel má zo všetkých archanjelov najhutnejšiu energiu, pretože je najviac spätý so zemou. Vďaka nemu je Boží plán ukotvený v hmote, zosúlaďuje pozemské s duchovným. Hovorí sa mu "anjel-psychológ", pretože pomáha uzdravovať emócie. Predovšetkým lieči hnev, zatvrdnutosti a neochotu odpúšťať. Keďže je spätý s krajinou, môže nám pomôcť tvoriť a materializovať.

KAMAEL (niekedy sa mu hovorí Chamuel)
Jeho "pole pôsobnosti" sú predovšetkým vzťahy, či už sa jedná o partnerské, kamarátske, rodinné alebo pracovné. Zistili sme, že nám môže pomôcť nájsť "partnera duše". Vďaka nemu sme pochopili, čo sme robili a robíme zle v partnerstve, ale aj iných vzťahoch. Vidíme sa krajší, nežnejšia. Pomôže ale aj v stresových situáciách, inšpiruje a podporí v nás kreativitu.

JOFIEL
Jofiel nás spojí s našou intuíciou a vyšším já. Prináša vnútorný mier a pokoj, vnáša uvoľnenie do napätých Tiež pomáha s učením, všetko čo súvisí s poznaním a vedou. keď nedokážete rozlíšiť intuíciu od ega a vlastných predstáv, poproste o vedení a pomoc tohto archanjela.

ZADKIEL
Spája nás s božskou podstatou naší duše, rozvíja najvyšší potenciál každé bytosti. Vedie nás k pochopenie všetkých súvislostí a zákonitostí, objasňuje to, čo nechápeme. Harmonizuje nerovnováhy, ukľudňuje naše myšlienky a pomáha pri meditácii. Keď na niečom lipneme, nedokážeme sa zbaviť a odovzdať to, proste Zadkiela.

Archanjel AZRAEL – lieči zármutok
Farba aury- belavá
Kryštál – krémovo žltý kalcit

Archanjel CHAMUEL – lieči úzkosť a prináša mier
Farba aury – svetlo zelená
Kryštál – zelený fluorit

Archanjel GABRIEL – odstraňuje problémy počas tehotenstva a pôrodu, lieči úzkosť, pokiaľ ide o tvorivé projekty
Farba aury – medená
Kryštál – citrín

Archanjel HANIEL – lieči problémy ženskej periódy
Farba aury – modravo biela
Kryštál – adulár

Archanjel JEREMIEL – uzdravuje emócie
Farba aury – fialová
Kryštál – ametyst

Archanjel JOFIEL – lieči negativitu a chaos
Farba aury – staroružová
Kryštál – ružový tubelit alebo turmalín

Archanjel METATRON – odstraňuje poruchy učenia a problémy u detí
Farba aury – zelené a ružové pruhy
Kryštál – zelenoružový turmalín

Archanjel MICHAEL – odstraňuje strach a nervozitu a uvoľňuje energiu
Farba aury – kráľovský purpur
Kryštál – sugilit

Archanjel RAGUEL – urovnáva osobné a profesionálne vzťahy
Farba aury – bledomodrá
Kryštál – akvamarín

Archanjel RAFAEL – lieči telesné choroby a vedie liečiteľov
Farba aury – smaragdovo zelená
Kryštál – malachit

Archanjel RAZIEL – lieči duchovné a psychické bloky
Farba aury – dúhové pásy
Kryštál – kryštál

Archanjel SANDALFON – lieči agresívne sklony
Farba aury – tyrkysová
Kryštál – tyrkys

Archanjel URIEL – odstraňuje zášť a neschopnosť odpustenia
Farba aury – svetlo ružová
Kryštál – jantár

Archanjel ZADKIEL – posilňuje pamäť a duševnú činnosť
Farba aury – tmavomodrá
Kryštál – ultramarín